Teslimat ve İade

Teslimat ve İade

İptal İade ve Değişim Koşulları

  1. Makiteks Tekstil, koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, Makiteks Tekstil garantisi altındadır.

Makiteks Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüketici Hakları Kanunu’na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

  1. İptal İade ve Değişim Koşulları

2.1 Değişim Koşulları

14 gün içerisinde değiştirme hakkı: Değiştirmek istediğiniz ürünleri faturasıyla birikte Makiteks Tekstil Fabrika Satış Mağazası’na giderek değiştirebilirsiniz. www.makiteksonline.com’dan satılan tüm ürünlerin ürün değişimleri Makiteks Tekstil Fabrika Satış Mağazası’nda yapılabilmektedir.

Makiteks Tekstil Fabrika Satış Mağazasında değiştirmek istediğiniz ürünleri aynı bedelli ve/veya aynı bedel üzerindeki ürünler ile varsa fiyat farkı kasada tahsil edilerek değişim yapılmaktadır. İnternet sitesinden alınan ürünün ayni bedelin altında bir ürün ile değişim yapılamamaktadır, kasa noktasında ücret iadesi yapılamamaktadır.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir.

2.2 İade Etme Koşulları

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların (toka, kemer, kurdele vs.) ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur.

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Yurtiçi Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Makiteks Tekstil tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Makiteks Tekstil karşılamamaktadır.

Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.

2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Yurtiçi Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Makiteks Tekstil tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Makiteks Tekstil karşılamamaktadır.

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Makiteks Tekstil tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi elektronik posta yolu ile bildireceğiniz IBAN numarasına yapılacaktır.

2.3 İade Etme Koşulları

Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

2.3.1 İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Makiteks Tekstil tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren, 7 iş günü içerisinde ücret iadesi elektronik posta yolu ile bildireceğiniz IBAN numarasına yapılacaktır.

  1. İade Adresi Bilgilendirme Esasları

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

İade Adresi: Aytok Tekstil Limonluk Mah 13.Cad No:9A Arma Plaza A Blok Kat:7 D:15-16 Yenişehir Mersin

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı için 0324 327 21 11 veya 0551 255 42 40 Makiteks Tekstil Müşteri Danışma Hattı’nı hafta içi her gün 09:00 – 17:30 saatleri arasında arayabilirsiniz. Ayrıca iletisim@makiteks.com adresinden 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.